Komentované technologické prohlídky Nového Hrádku

Netradiční prohlídka

  • Nový Hrádek u Lukova ()
  • 21. 9. 2018–22. 9. 2018
  • Plné vstupné 150 Kč, zlevněné vstupné (studenti, důchodci) 80 Kč. Začátky prohlídek vždy v 10, 12 a 15 hodin. Prohlídky nejsou vhodné pro děti do 6 let. Délka prohlídky je cca 90 min.

Na prohlídce se dozvíte mnoho zajímavého nejen o historických postupech stavění, ale i o historických stavebních materiálech, jejich hodnotách, způsobech jejich zkoumání a technologiích záchrany. Součástí prohlídek je i praktická minilaboratoř a ukázky tradičního postupu míchání vápenné malty. Prohlídky vede specialistka na historické omítky Dagmar Michoinová, vedoucí technologické laboratoře Národního památkového ústavu. Počet míst je omezen. Doporučujeme rezervaci vstupenek.

Komentované technologické prohlídky jsou součástí projektu (Ne)tušené souvislosti.

Související zprávy

Mimořádné prohlídky přiblíží historické stavební postupy a materiály

5. 7. 2018 (aktualizováno 12. 9. 2018)

Jedinečnou příležitost dozvědět se více o středověkých postupech stavění, stavebních materiálech, jejich hodnotách, způsobech jejich zkoumání a technologiích záchrany,...

Prohlídky Národní kulturní památky v Podyjí

20. 7. 2018

Na sklonku července proběhlou komentované technologické prohlídky Nového hrádku u Lukova, zřícenin dvou hradů v Národním parku Podyjí.

Prohlídky Nového Hrádku s památkovým technologem

24. 5. 2018

Netradiční prohlídky zaměřené na historické postupy stavění, historické stavební materiály, jejich hodnoty či způsoby a technologie jejich záchrany a výzkumu se...